Як можна покращити результати лікування ЦД 2-го типу в реальній практиці
Гіпоглікемія є частим і потенційно серйозним ускладненням інсулінотерапії при цукровому діабеті (ЦД ) 1-го і 2-го типу. Вона може перешкоджати досягненню оптимальних глікемічних показників та пов’язана з підвищеним ризиком захворюваності й віддаленими ускладненнями1.
Проте в багатьох рандомізованих клінічних дослідженнях (РКД) виключають участь пацієнтів, які мають повторні гіпоглікемії або нещодавню тяжку гіпоглікемію чи рівні HbA1c <7,0 або >9,5% чи 10%. Окрім того, з досліджень часто виключають пацієнтів з основними факторами ризику гіпоглікемії, такими як1,2:
Літній вік
Фізичні навантаження
Ниркова недостатність
Порушення автономної нервової системи, зумовлені гіпоглікемією
Інтенсифікація цукрознижувальної терапії
Ступінь глікемічного контролю
Отже, ці групи пацієнтів часто залишаються поза увагою, незважаючи на їх підвищений ризик розвитку гіпоглікемії1.
ReFLeCT — проспективне спостережне дослідження, яке зібрало дані про глікемію та інші клінічні параметри в пацієнтів, що отримували інсулін деглюдек в умовах реальної клінічної практики. Для аналізу використовували мінімум критеріїв включення та виключення, що дало змогу охопити значно ширший спектр пацієнтів, які зазвичай не оцінюються в РКД2.
Спостереження тривало понад рік і складалося з 4-тижневого вступного періоду на попередньому будь-якому базальному інсуліні, після чого пацієнти протягом 12 місяців отримували інсулін деглюдек1**.
У дослідженні взяли участь 1167 пацієнтів віком ≥18 років із ЦД 1-го чи 2-го типу (зокрема 611 пацієнтів з ЦД 2-го типу) в 7 країнах, яких лікарі перевели на інсулін деглюдек1,3.
Оскільки у 2019 році Американська діабетологічна асоціація (ADA) оновила визначення та класифікацію гіпоглікемії, було проведено post-hoc аналіз результатів дослідження ReFLeCT. В ньому оцінювали частоту та тяжкість епізодів зниження цукру в крові відповідно до нових критеріїв ADA1,2,4.
від ≥3,0
до <3,9 ммоль/л
<3,0 ммоль/л
подія з тяжким когнітивним порушенням, яка потребує сторонньої допомоги
Головною метою дослідження було оцінити зміну кількості гіпоглікемічних подій протягом 12 місяців застосування інсуліну деглюдек** порівняно з вихідним рівнем. Слід зазначити, що найчастіше застосовуваним базальним інсуліном до переведення на деглюдек був інсулін гларгін2.
Зменшення загальної кількості епізодів гіпоглікемії*
у пацієнтів із ЦД 2-го типу після переведення на інсулін деглюдек, порівняно з попередніми базальними інсулінами (ВР 0,46)1,3
Зниження частоти гіпоглікемії у пацієнтів з ЦД 2 типу через 12 місяців після переведення на інсулін деглюдек порівняно з попередніми БІ1:
Гіпоглікемії рівня 1
(ВР 0,54)1
p < 0.001
Гіпоглікемії рівня 2
(ВР 0,56)1
p < 0.001
Після переведення на інсулін деглюдек у пацієнтів із ЦД 2-го типу також спостерігалося значне зниження середнього рівня HbA1c2.
Перехід на інсулін деглюдек з інших базальних інсулінів у рутинній клінічній практиці супроводжується значно нижчими показниками гіпоглікемії у пацієнтів із ЦД 2-го типу2.
Необхідний ретельний моніторинг рівня глюкози у крові у період переведення
на препарат Тресіба® ФлексТач®, а також у перші тижні лікування5:
З інсуліну, який вводили
1 раз на добу
стосовно попередньої дози базального інсуліну з подальшою титрацією
Дослідження ReFLeCT продемонструвало, що переведення на інсулін деглюдек з інших базальних інсулінів у реальній клінічній практиці супроводжується значно нижчою частотою гіпоглікемії. Це зниження спостерігається незалежно від рівня глікемічного контролю, тривалості діабету та причин заміни інсуліну1,2.
Отже, така стратегія інсулінотерапії може бути ефективною для пацієнтів з цукровим діабетом.
ADA (American Diabetes Association) —Американська діабетологічна асоціація; HbA1c — глікований гемоглобін; БІ — базальний інсулін; ВР — відносний ризик; РКД — рандомізоване клінічне дослідження; ЦД — цукровий діабет
*Інформація про наявність епізодів гіпоглікемії збиралася з використанням 4-тижневого щоденника гіпоглікемії пацієнта. Щоденник заповнювався на початку дослідження та через 3, 6, 9 і 12 місяців. Загальна кількість епізодів гіпоглікемії була визначена, враховуючи будь-яку подію, занотовану як гіпоглікемія в щоденнику, незалежно від симптомів, рівня глюкози крові або часу виникнення
** інсулін деглюдек 100 Од/мл є біоеквівалентним інсуліну деглюдек 200 Од/мл
UA24TSM00075
Веб-сайт є спеціалізованим виданням, призначеним для медичних установ та лікарів.
Iнформація призначена виключно для професійної діяльності медичних і фармацевтичних працівників.
Торгові марки належать Novo Nordisk © 2024
Повідомити про небажане явище або технічну проблему, які виникли при використанні препарату компанії Ново Нордіск, можна за посиланням
Надіслати запит на отримання додаткової медичної інформації стосовно препаратів ТОВ «Ново Нордіск Україна» можна за посиланням
Веб-сайт novomed.org.ua є власністю ТОВ “Ново Нордіск Україна”
НОВО НОРДІСК УКРАЇНА
ТОВ “Ново Нордіск Україна”
вул. Болсуновська, 13-15
Київ 01014
Україна
Телефон +38 044 389 4400
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
BU Diabetes
Четвер 29.08
П’ятниця 30.08
9:00 – 18:00 Commercial Day 1
9:00 – 13:00 Commercial Day 2
Цей сайт містить професійну спеціалізовану інформацію, призначену виключно для медичних установ та лікарів.
В тому числі, сайт містить інформацію про лікарські засоби, їх властивості, способи застосування, можливі протипоказання і побічну дію. Така інформація призначена виключно для ознайомлення із деякими препаратів і не може бути використана в якості порад або рекомендацій, для самостійної діагностики або самолікування.
У разі, якщо Ви не є лікарем, але, в порушення умов, зазначених в даній угоді, підписуєте її, як лікар, ТОВ “Ново Нордіск” не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації з цього розділу сайту. Ви робите це самостійно і усвідомлено, розуміючи, що застосування лікарських засобів можливе тільки за призначенням лікаря та після попередньої консультації з ним, а самолікування може завдати шкоди Вашому здоров’ю.
Я підтверджую, що є лікарем, ознайомився з текстом даної Правової угоди, розумію її зміст і підтверджую свою згоду з нею
Automated page speed optimizations for fast site performance